Draugai

Spauda apie mus

„...Režisierius neslėpė pats daug dirbantis su jaunimu (...), todėl gerai susipažinęs su skaudžiomis „paribio“, arba nereikalingo jauno žmogaus sudėtingų santykių su aplinkiniu pasauliu aktualijomis. „Už kiekvieno statistinio beveidžio pavidalo slypi konkretus žmogus – suaugusiųjų pasaulio neišklausytas ar nesuprastas, todėl atstumtas“, – tvirtino jis.

Jis neslėpė, jog kiekvienas tarsi esame apsipratę su jaunuolių pasaulio negerovėmis: „Stotelėje, laukdamas autobuso, girdžiu, kokiomis frazėmis kalbasi 13–14 m. paauglės, – ausys raudonuoja nuo jų frazių. Rytą matau, kaip trys 10–11 m. berniukai, eidami gatve, vienas kitam perduoda uždegtą cigaretę. O jie gi tokiu laiku turėjo būti mokykloje. Jei manęs paklaustų, kaip galime įveikti tas negeroves, atsakyčiau, kad kiekvienas savaip – konkrečiai mes, teatro žmonės, kalbėdami apie tai teatro kalba“, – pabrėžė N. Gedminas. ...“
Irena ŠEŠKEVIČIENĖ „Spektaklis jaunimui – apie tai, ką skauda“

 

„...Kai pradėjome statyti šį spektaklį, aš dar lankiau mokyklą, buvau panašaus amžiaus kaip ir pjesės herojė, todėl puikiai ją supratau. Man tai buvo didžiulė patirtis.
"Mono" žanras yra didelis iššūkis kiekvienam aktoriui, o aš nuo to pradėjau savo profesinį kelią. Dabar džiaugiuosi tuo, kad šiame vaidmenyje vis dar atrandu naujų dalykų, kurių anksčiau nesupratau, keičiasi ir mano požiūris, o spektaklis įgauna vis naujų prasmių...“
Rūta KAZLAUSKAITĖ „Augustė Pociūtė - aktorė, norinti vaidinti ir Vilniuje, ir Klaipėdoje“
 
...Laisvajame teatre pastatytas monospektaklis „Sudie, derintojau!“ retai rodomas gimtojoje Klaipėdoje, pastarąjį kartą čia vaidintas prieš dvejus metus, o visus pasirodymus šalyje ir užsienyje suskaičiavus, tai bus 40-asis spektaklis. Anot jo režisieriaus N.Gedmino, nedaugeliui spektaklių šiuolaikiniuose teatruose pavyksta tiek išsilaikyti scenoje ir sulaukti publikos dėmesio...“
Rita BOČIULYTĖFestivalyje „Namai“ – Laisvojo teatro triumfas“
 
„Laisvasis teatras festivalyje pristatys savo jau legendiniu tapusį, ne vieną apdovanojimą pelniusį režisieriaus Nerijaus Gedmino ir jaunos aktorės Augustės Pociūtės monospektaklį „Sudie, derintojau!“ Jis retai rodomas Klaipėdoje, čia vaidintas prieš dvejus metus, o visus pasirodymus šalyje ir užsienyje suskaičiavus, tai bus 40-asis spektaklis. Klaipėdietė A.Pociūtė jį pradėjo vaidinti dar būdama gimnazistė, o dabar aktorė studijuoja paskutiniame Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kurse pas režisierių Oskarą Koršunovą, vaidina jo spektakliuose ir ruošiasi ginti savo diplominį darbą. Ji po spektaklio susitiks su publika, bus galima pasiaiškinti, ar verta rinktis tokią profesiją.“
"Klaipėdos teatrai buriasi į „Namus“
 
"(...) Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad apdovanojimai mums nieko nereiškia. Man tai - lyg savo galimybių patikrinimas ar įrodymas, kad einame teisingu keliu bei tikslingai siekiame tikslų. Po spektaklio "Sudie, derintojau" premjeros girdėjome daug įvairių nuomonių. Todėl toks palankus įvertinimas festivalyje mums yra labai svarbus būtent dėl to, kad jį vertino Ukrainoje žinomi teatro specialistai, kritikai, teatro pedagogai, žurnalistai - žmonės, kurių nuomonė yra svarbi, svari ir maksimaliai objektyvi. Ir jeigu jie, nemokėdami kalbos, tik perskaitę aprašymą programėlėje ir matydami aktorę scenoje, suprato ir įvertino mūsų su Auguste darbą - tai mums yra didžiausias komplimentas. (...)“
Rūta KAZLAUSKAITĖ „Lietuviai Kijeve nuskynė laurus“
http://www.ve.lt/naujienos/kultura/kulturos-naujienos/lietuviai-kijeve-nuskyne-laurus-1369448/
 
(...) Tik grįžę namo klaipėdiečiai sužinojo, kad gavo festivalio didįjį prizą už geriausią spektaklį ir aktorinį debiutą.
Iš tikrųjų netikėta. Po pirmosios festivalio dienos ovacijų ir liaupsių buvo kilę minčių, kad galėtume į jį pretenduoti, bet kai pamačiau kitus darbus... Mus labai šiltai priėmė. Net neįsivaizdavau, kaip ukrainiečiai myli ir gerbia Lietuvą už jos poziciją konflikto rytų Ukrainoje atžvilgiu. Visi spektakliai buvo nemokami, o jų metu buvo renkamos lėšos Ukrainos kariams, kovojantiems Donbase, paremti“, - pasakojo N. Gedminas (...)“
Kijeve laimėjo didįjį prizą“
http://issuu.com/diena/docs/2015-06_durys/1?e=4288706/13786220
 
"(...) Jauna aktorė, dar studijuojanti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, savo  nuoširdžiu, tikrovišku ir ekspresyviu šiuolaikinės Lolitos istorijos perteikimu pakerėjo Ukrainos ir užsienio šalių teatro meno specialistus bei žiūrovus, kurie po spektaklio ilgai dar nepaleido aktorės nuo scenos. Kaip teigė festivalio tarptautinės žiuri nariai bei teatro meno kritikai ir jo dalyviai – šis lietuvių spektaklis uždavė labai aukštą toną visai tolimesnei festivalio programai, kurioje bus parodyta 12 monospektaklių iš Austrijos, Prancūzijos bei Ukrainos.(...)" 

https://lithuanianculture.lt/kulturos-naujienos/2015/06/11/lietuve-aktore-atidare-teatro-festivali-ukrainoje/

 
 
...Jau ne pirmame spektaklyje režisierius Nerijus Gedminas atsiskleidžia kaip subtilus moteriškos lyties psichologijos žinovas, nes dauguma jo statytų darbų („Viens, du, trys“, „Sudie, derintojau“, „Šokis“, „Natašos svajonė“) viena ar kita forma reflektuoja merginų problemas. (...)
(...) Gerą estetinį įspūdį paliko išraiškinga scenografija (Andrius Gaubys), aktorių kostiumai (Vilija Šuklytė) ir garso takelis (Kristijonas Lučinskas). O scenoje nuolat žarstomi/barstomi stiklo karoliukai, tarsi pabirusios laimingo gyvenimo akimirkos ar į krištolą sustingusios ašaros, puikiai atliepia netradicinį šiuolaikinės žmogaus misterijos žanrą...“
Jūratė GRIGAITIENĖ „Festivalis „Namai“: be įtampos ir intrigų“
http://issuu.com/diena/docs/2015-04_durys
 
"Penkerių metų gimtadienį šiemet šventusio Klaipėdos laisvojo teatro kūrybinė „specializacija“ – kameriniai spektakliai, kurių herojai įtaigiai ir atvirai pasakoja žiūrovams istorijas apie intensyvias, ribines savo gyvenimo patirtis. Šį savaitgalį Kultūros fabrike teatras surengs du pasirodymus..."
"Klaipėdos kultūros fabrike – teatro savaitgalis"
http://kauno.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/klaipedos-kulturos-fabrike-teatro-savaitgalis-662084#.VWsUp2DN7FJ
 
"...Spektaklyje buvo panaudotas minimumas dekoracijų: bokso kriaušė, švediška sienelė, stalas, lempa, dvi kėdės. Aktorė – Deimantė Šipalytė. Bet sumanymas ir slypėjo tame, kad žiūrovas pasijustų esąs akistatoje su visais paliktais vaikais, su tais, kurių vengiama. Ir tai pavyko: kai aktorė prieidavo per arti scenos krašto ir kalbėjo rūsčiu balsu (lietuviškai su rusišku žargonu), norėjosi pasislėpti.
Kodėl ji tapo tokia? Kodėl ji iš tų, kuriuos priimta vadinti “sunkiais paaugliais”? Atsakymas paprastas: kažkam likimas duoda viską, o kažkam - nieko. Va ir šiai mergaitei, su marškinėliais su užrašu “Dream team”, gyvenimas susiklostė neteisingai. (...)
Kiekvienoje scenoje buvo galima pajusti autorinį režisieriaus Nerijaus Gedmino baižą: videoprojekcijos, staigūs šviesos bei muzikos pakeitimai. Visa tai padėjo geriau priimti sudėtingą herojės pasaulį, suprasti ją.
Sunki buvo paskutinė scena, netikėta ir sunki, kaip “šūvis” į kiekvieno žiūrovo širdį. Kai aktorė Deimantė Šipalytė išėjo nusilenkti ir atsiduso, tapo aišku, kiek dvasinių ir fizinių jėgų ji įdėjo į šį spektaklį (...)”
Kristina Šumaj
https://dverifest.wordpress.com/2014/09/24/impression-kufar2014-natashina-mechta/
 
 “...Monospektaklį “Natašos svajonė” (rež. Nerijus Gedminas) lietuvių LAISVASIS TEATRAS parodė iškart po festivalio atidarymo ceremonijos.
Pagrindinė Jaroslavos Pulinovič pjesės herojė gyvena vaikų namuose. Po nesėkmingos savižudybės mergina susipažįsta su jaunu žurnalistu ir įsimyli jį. Jos svajone tampa vestuvės su juo. Bet paaiškėja, kad žurnalistas jau turi mylimąją... Nataša nusprendžia bet kokiu būdu išpręsti problemą. 
Programėlėje buvo parašyta, kad Nataša nesistengia pateisinti savo poelgio. Aiškindama jį, ji kalba apie tai, kad “neteisinga, kai vienas žmogus turi viską, o kitas - nieko”. Galbūt, ji yra teisi. Bet kodėl gi ji netapo laimingesnė po to, ką įvykdė? 
Herojė lyg ir turėtų sukelti užuojautą, bet to neįvyko. Natašos negaila, finale ji netgi pradeda erzinti. Grubūs žodžiai, įžeidimai, staigūs judesiai, agresija – tokį jos elgesį mato žiūrovas. 
Apie spektaklį norėjosi galvoti ir jam pasibaigus, o tai reiškia, jis buvo gyvas, paliečiantis sudėtingas teisingumo ir meilės temas. Ar Nataša nusipelnė laimės? Ar vertėjo jai ginti save tokiu nestandartiniu būdu?...” 
Arina Karpovič “Vienas už visus”
http://kultprosvet.by/odin-za-vseh-kultprosvet/
 
 "Kolega N.Gedminas – jaunas, bet labai giliai mąstantis, ieškantis režisierius. Jo kryptis – nebijoti skaudžių temų ir per jas atrasti asmeniškai rūpimą medžiagą. Tad jo statomos dramaturgijos spektre – šių dienų autoriai iš įvairių šalių, gvildenantys aktualią socialinę, psichologinę problematiką, ribinio elgesio ištakas. Būdamas ne vien režisierius, bet ir gabus pedagogas, jis išgauna iš jaunų aktorių sceninę tiesą bendravimu, susikalbėjimu..."
Gediminas Šimkus, KU Režisūros katedros docentas
"Simpatiškai... Subtiliai... Jausmingai... Jautriai... Tokie epitetai iškilo mintyse, stebint naujausią Laisvojo teatro kūrinį. M.Markvard Andersen pjesės interpretacijos – nepriklausomo teatro vadovo režisieriaus N.Gedmino sukomponuoto spektaklio „Šokis” visuma atrodė itin vienalytė, kur šokiu minimalus tekstas ne vien papildomas. Drįsčiau teigti – judesys, jo raiška čia nėra antraeilis dalykas, net atvirkščiai – dominuojantis veiksnys, pagrindinis veiksmo variklis..."
Violeta Milvydienė, KU Choreografijos katedros vedėja, docentė
"Apeiti kasdienybės realijas ir laiko ženklus ar preparuoti aktualijas, džiuginant publiką atpažįstamais dalykais? Teatro lauke kiekvienas režisierius sprendžia pats. Diskutuojant šia tema sutariama, ko gero, tik dėl to, kad žiūrovai po spektaklio turėtų išeiti iškedentais jausmais bei mintimis. Meilės tema – viena iš tų, kurios visuomet vienodai aktualios ir realios, patirtos ir patiriamos.
Tema, kuria prabilęs neprašausi užkabindamas žiūrovų emocijas, bet kažin ar pasakysi ką naujo. Tiesa, svarbu ne vien ką, bet ir kaip. Baigiantis rugpjūčiui, po ilgos pertraukos su premjera „Šokis“ sugrįžęs Klaipėdos Laisvasis teatras entuziastingai žengia savo teatrinės kalbos kūrimo keliu, dėmesingai dėliodamas psichologiškumą, jaunatvišką dėmesį gyvenimo keistybėms ir minimalizmą į vientisą abėcėlę..."
Valerija LEBEDEVA  "Valsas užsimerkus"
http://issuu.com/diena/docs/2013-08-29_durys/1?e=4288706/14827206
 
"Spalio 11-ąją galima pavadinti „Natašos svajonės“ diena. Tądien savo spektaklį vaidins ir aktorės iš Oriolo, ir Deimantė Šipalytė, atstovaujanti Klaipėdos „Laisvajam teatrui“, kur teatro meno vadovas ir vienas teatro įkūrėjų režisierius Nerijus Gedminas pastatė populiariąją J.Pulinovič pjesę. Beje, tai jau trečiasis kolektyvas, rodysiantis „Natašos svajonę“ Visagine. Klaipėdiečiams spektaklis bus ypatingas, premjerinis."                     
Ieva MIŠKINYTĖ "Festivalis "Atspindys" vėl dovanoja teatro šventę"
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/kultura/kulturos_naujienos/festivalis_atspindys_vel_
dovanoja_teatro_svente/
 
Laisvasis teatras – ketverius metus Klaipėdoje gyvuojančio nepriklausomo teatro pavadinimas, vykusiai atspindintis jo statusą ir vietą tarp kūrybinių interesų grupių. Veiklos organizavimo požiūriu jis iš tiesų prilygsta laisvajam menininkui, entuziazmu – kūrybos skonį patyrusiam debiutantui, užmojais – profesionalui, kurio įdirbis reikalauja didinti veiklos tempą. Rezultatai veržiasi į sceną.
Etatų struktūros ir metinio darbų plano neįpareigotas teatras, uostamiesčio žiūrovams labiausiai žinomas iš Nerijaus Gedmino režisuoto Augustės Pociūtės monospektaklio „Sudie, derintojau!“ pagal Vadimo Levanovo pjesę, kuris jau antrąjį sezoną bus rodomas Klaipėdos dramos teatre, artėjančiam rudeniui paruošė iškart dvi premjeras. Abi – šiuolaikinių autorių, apie amžiumi bei siela jaunus žmones...“
Valerija LEBEDEVA  „Laisvasis teatras – tiems, kuriems rūpi, ir apie tuos, kurie nereikalingi“
http://issuu.com/diena/docs/2013-08-29_durys/1?e=4288706/14827206
 
 
...Per tris gastrolių metus spektaklis buvo parodytas daugiau kaip 30 kartų. Jis keitėsi, augo, o kartu su juo ir jaunoji aktorė. „Dabar mąstau jau kitaip... Į daugelį dalykų žvelgiu kitaip. Kitaip pradedu suprasti ir savo vaidmenį. Per kiekvieną repeticiją apie savo veikėją suprantu vis kažką naujo. Man dar vis įdomu į ją gilintis“, – teigė Augustė...“
Rita BOČIULYTĖ  „Remontuojamame Klaipėdos dramos teatre – šiuolaikinė Lolitos istorija“
http://kauno.diena.lt/naujienos/kultura/
remontuojamameklaipedos-dramos-teatre-siuolaikines-lolitos-istorija176304#.UiHATDZmjJ8
 
 
„Ši herojė yra visiška mano priešingybė, aš niekada gyvenime negalėčiau taip tyčiotis iš kito žmogaus, aš neturiu tiek drąsos kiek ji.
Spektaklio pagrindinė idėja yra tai, kad negalima žaisti žmonių jausmais, nes tada gali pats labai stipriai nudegti. Spektaklio veikėja – vieniša jauna mergina, kuri negauna jokios šilumos ar meilės, tačiau bet kokiomis priemonėmis nori to“, – taip Nerijaus Gedmino režisuotą monospektaklį, sukurtą pagal Vadimo Levanovo pjesę „Sudie, derintojau!", apibūdina Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuojanti aktorė Augustė Pociūtė.“
Deimantė DEMENTAVIČIŪTĖ „Spektaklyje – nuoširdi šiuolaikinės Lolitos išpažintis“
http://kauno.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/zvaigzdes-ir-pramogos/spektaklyje-nuosirdi-siuolaikines-lolitos-ispazintis-600713#.VWsVUGDN7FJ
 
...Režisierius Nerijus Gedminas jau dešimtmetį dirbantis su jaunimu yra vadinamas švietėjiško teatro atstovu. Režisieriaus įsitikinimu, teatras turi kelti į viešumą visuomenės problemas. Režisierius nesiekia savo spektakliais patikti ar nepatikti, jam svarbiausia, kad žiūrovas išėjęs iš salės klaustų, aiškintųsi, diskutuotų, ginčytųsi, mąstytų...“
Šiuolaikinė Lolitos istorija spektaklyje „Sudie, derintojau!“
http://www.teatrosajunga.lt/index.php?id=naujienos&lang=lT&pid=127
 
...Vaidinimo kūrėjams pavyko surasti aktorę, kuri puikiai atitinka autoriaus reikalavimus. Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos studentė Augustė Pociūtė su šiuo monospektakliu tarsi kometa įsiveržė į Klaipėdos teatrinį pasaulį ir iš karto atkreipė į save žiūrovų bei teatro specialistų dėmesį...“
"Menų valgykla"kviečia į monospektaklį „Sudie, derintojau!“
http://www.ve.lt/naujienos/kultura/renginiai/menu-valgykla-kviecia--i-monospektakli-sudie-derintojau-821125/
 
"Spalio 15-ąją bus rodomas Laisvojo teatro iš Klaipėdos monospektaklis pagal Vadimo Levanovo pjesę „Sudie, derintojau!“ Klaipėdiečio Nerijaus Gedmino režisuotame spektaklyje vaidina jauna aktorė Augustė Pociūtė, už šį vaidmenį pelniusi apdovanojimą VI tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“".
"Lietuvos teatro sąjungoje – aktorių vakarai ir spektaklių premjeros"
http://kauno.diena.lt/naujienos/kultura/lietuvos-teatro-sajungoje-aktoriu-vakarai-ir-spektakliu-premjeros-208631
 
Švietimo įstaigose aidint paskutiniam skambučiui buvusioje Vydūno mokykloje menininkai vakar surengė "Pirmą skambutį“.
Pernai ištuštėjusius mokyklos koridorius bei klases sekmadienį užpildė jaunieji ir profesionalūs menininkai: muzikantai, šokėjai, aktoriai, tapytojai, dizaineriai, animatoriai, kino ir teatro režisieriai, šokėjai - šių kūrėjų bendruomenė vadinasi "Mokykla“...“
Valdas PRYŠMANTAS „Atgijo Vydūno mokykla“
http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/atgijo-vyduno-mokykla-748387/
 
...“Laisvasis teatras“ rodys ištraukas iš spektaklio Bernardo-Marie Kolteso „Roberto Zucco“, o improvizuotoje kino salėje laukia pažintis su svečių šalių spektaklių videodokumentika...“
Klaipėdos senamiestyje – nauja kūrybinė erdvė“
http://kauno.diena.lt/naujienos/svietimas/klaipedos-senamiestyje-nauja-kurybine-erdve-208756#.UiHCxjZmjJ8
 
Augustė – puiki aktorė, labai nuoširdžiai perteikianti jauno žmogaus išgyvenimus!“ - negailėjo pagyrų Herbertas Kaluza. Išgirdęs, kad lietuvė dar studijuoja, nustebo: „Neįtikėtina! Šios merginos laukia puiki ateitis! Jei, aišku, daug dirbs, turės ambicingų siekių.“
Tai, kad Augustės profesinės meistrystės startas toks sėkmingas ir įsimintinas, reikėtų dėkoti režisieriui, jo įžvalgai ir itin dėmesingam pjesės bei ją lydinčio teksto perskaitymui. (...) Augustės kuriamas šiuolaikinės merginos – išpaikintos, atžagarios, aikštingos, žiaurios ir ... pirmąkart įsimylėjusios – vaidmuo paperka tikroviškumu. Augustė Pociūtė ir plastiška, šokiu išreiškianti tikruosius, po šiurkštumo kauke slepiamus jausmus, ir muzikali, skausmo akimirką į rankas paimanti gitarą, rusiškai uždainuojanti Vladimiro Vysockio dainą.
Spektaklis nepaliko abejingų. Jį labai gerai įvertino ne tik žiūrovai, bet ir tarptautinė žiuri. ...“
Liucija ARMONAITĖ „Festivalio „Atspindys" klodai"  („Naujoji Romuva“ 2011/4)
http://nromuva.lt/files/2011-4.pdf
 
„Man jis iš karto patiko“. Šia fraze žiūrovus pasitiko antradienio vakarą Jurbarko kultūros centre demonstruotas Vadimo Levanovo spektaklis „Sudie, derintojau“. Netradicinis vaidinimas, atliktas vienos aktorės Augustės Pociūtės, žiūrovus nustebino ne tik savo paprastumu, bet ir atvirumu...“
 
Akvilė PETRAITYTĖ „Netradicinis atsisveikinimas - „Sudie, derintojau“
http://www.jurbarkosviesa.lt/Naujienos/Ivykiai/
Netradicinisatsisveikinimas-Sudie-derintojau-nuotraukos
 
Negalima nepažymėti lietuvių aktorės Augustės Pociūtės vaidybos spektaklyje „Sudie, derintojau“. Gležna ir jaudinanti Augustė savo herojės vardu prisiminė pirmąją meilę – pianino derintoją. Šioje liūdnoje istorijoje viskas susipynę – meilė ir neapykanta, aistra ir liūdesys... (...) Kaip pastebėjo festivalio žiuri pirmininkas Regimantas Adomaitis, „šios mergaitės laukia didelė teatrinė ateitis“.
Irina TROPINA „Monospektaklis – kelionė po herojaus gyvenimą“
http://web.sugardas.lt/index.php?cid=147773
 
Visiškai kitokį santykį su medžiaga - pirmąja meilės patirtimi ir jos pamokomis - pademonstravo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentė Augustė Pociūtė (rež. Nerijus Gedminas) Vadimo Levanovo pjesėje „Sudie, derintojau“. Papasakota jaunos merginos istorija talpina daugybę galimybių - nuo įžūlaus epatažo ir beatodairiško jaunatviško maišto iki... Iki tos mąslios, santūriai tramdomos gaidos, kuri papasakotai istorijai suteikia išminties ir šviesaus liūdesio. O jaunai herojei (kaip ir aktorei) - gyvenimo perspektyvos.“
Audronė JABLONSKIENĖ „Didysis prizas - iš repertuaro išbrauktam spektakliui“
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/kultura/kulturos_naujienos/didysis_prizas__is_repertuaro
_isbrauktam_spektakliui/
 
...Augustė Pociūtė sulaukė daugybės komplimentų ir iš specialistų, ir iš kolegų. Daugeliui buvo sunku patikėti, kad jaunoji atlikėja - dar studentė. Per festivalio uždarymą kalbėjęs komisijos pirmininkas, žinomas Lietuvos kino ir teatro aktorius Regimantas Adomaitis viešai prisipažino, kad mūsų darbas buvo labai rimtas pretendentas į pagrindinį apdovanojimą. Grand Prix negavome, bet Augustė buvo apdovanota už geriausią debiutą žurnalo "Naujoji Romuva" prizu. Kartu jai buvo įteiktas visaginiečių komisijos padėkos raštas ir atminimo dovana "už subtilų jauno žmogaus išgyvenimų atskleidimą...“
Laisvojo teatro spektakliui - laurai“
http://www.ve.lt/naujienos/kultura/kulturos-naujienos/laisvojo-teatro-spektakliui---laurai-638817/
 
 „...Taip jau nutiko, kad Laisvasis teatras priglaudė po savo sparnu keletą „besidiplomuojančių“ režisierių. Tiksliau, jie patys pasiprašė priglaudžiami. Ir iš viso to glaudimosi išėjo toks lyg ir festivaliukas. Kokia čia kokybė bus, kol kas neaišku, betgi pamatysim. Vis dėlto šaunu, kad jauni žmonės bando, daro, eina į viešumą. O kadangi jau nuo pat savo veiklos pradžios deklaravome, kad vienas svarbiausių Laisvojo teatro tikslų – sudaryti sąlygas jaunųjų debiutui, tai ir bandom dabar įgyvendinti“, – dėstė renginio organizatorius Laisvojo teatro režisierius Nerijus Gedminas...“
Rita BOČIULYTĖ „Debiutų festivalis belsis kol atidarys“
http://kauno.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/kultura/debiutu-festivalis-belsis-kol-atidarys-programa-297658#.UiHA9TZmjJ8
 
 „...Nemažai diskusijų sukėlė vienintelio „beveik profesionalaus“ (pasak rež. Nerijaus Gedmino) Klaipėdos „Laisvojo  teatro“ monospektaklis „Sudie, derintojau“. Tik pradėjusi studijuoti aktorystę pirmakursė Augustė Pociūtė taip įtikinamai atliko savo bendraamžės šiuolaikinės Lolitos išpažintį, kad po spektaklio užvirė ginčai, ar žiūrovas būtinai turi pamilti ir suprasti istorijos herojų, kodėl vieni žmonės gali braukti užuojautos ašaras, o kiti neapkęsti to, kuris teigia savo tiesas scenoje... Klausimai taip ir liko retoriniai. O atviras iki skausmo Augustės nuoširdumas bet kokiu atveju paveikė kiekvieną...“
Neringa DANIENĖ „Rokiškėnai tęsia festivalio tradicijas“ (Rokiškio krašto kultūros žurnalas 
„Prie Nemunėlio“ 2010 m. Nr. 2 (25)
 
...Juokaujant galima sakyti, kad Augustė Pociūtė (dabar jau Klaipėdos universiteto studentė) per tas gastroles galėjo ir aktorinio meistriškumo bakalauro studijas baigti. O be juokų – aktorinį talentą A.Pociūtė jau ir prieš pusmetį demonstravo: ji nuoširdi, plastiška, organiška, nors konkrečiu atveju (kituose spektakliuose jos neteko matyti) gal pernelyg priklausoma nuo režisūrinių schemų, kurios nuspėjamos, įprastos (...) Kita vertus, šis spektaklis tapo visai miela opozija rėksmingiems eksperimentams, skambioms, bet turinio neturinčioms deklaracijoms: jaunas, tikras, „ne šiuolaikinis“...“
Gitana GUGEVIČIŪTĖ „PLArTFORMA“: naujo skonio paieškos“
http://www.durys.daily.lt/?lt=1286176427
 
...Šeštadienį žiūrovų dėmesiui bus pasiūlyta naujoji festivalio rubrika "Jaunųjų platforma". Joje - debiutuojančių choreografų parengta šiuolaikinio šokio programa, VDU akademinis judesio teatras bei vienas jauniausių Klaipėdoje "Laisvasis teatras", vadovaujamas festivalio bičiulio ir vedėjo režisieriaus Nerijaus Gedmino...“
Valerija LEBEDEVA "PLartFORMOJE" - nuogas kūnas ir scena jauniems“
http://www.ve.lt/naujienos/kultura/kulturos-naujienos/plartformoje---nuogas-kunas-ir-scena-jauniems-476424/
 
 „...Spektaklį pastatė ir šių metų pradžioje į sceną uostamiestyje išleido Klaipėdos universiteto dėstytojas ir režisierius N.Gedminas. O vienintelė šio spektaklio aktorė - Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientė Augustė Pociūtė. Ji - režisierės Rimutės Svytytės auklėtinė, nuo mažens lanko „Trepsės“ studiją ir vaidina. Šiuo atveju, N.Gedmino teigimu, svarbiausia, kad tai ne tik talentinga mergina, bet ir to paties amžiaus, kaip jos vaidinamas personažas...“
Rita BOČIULYTĖ „Laisvasis teatras intriguoja šiuolaikinės Lolitos istorija“
http://kauno.diena.lt/naujienos/kultura/laisvasis-teatras-intriguoja-siuolaikines-lolitos-istorija-183444#ixzz2dfwq2VCA
 
...Kūrėjams padėkočiau už aštraus dramaturgo atradimą: besidomintiesiems dramaturgija, skirta šiuolaikinių paauglių ir jaunimo problematikai, siūlyčiau pasidomėti šiuo rusų autoriumi. Dėkui už deimančiuką –­ Augustę Pociūtę. Ji – dar moksleivė, nežinia, kaip klostysis jos draugystė su teatru, tačiau spektaklyje apstulbino saviti merginos aktoriniai duomenys, jos gebėjimas sukurti charakterio visumos įspūdį, drąsa, skonis, lengva ironija, požiūris į heroję. (...) Pjesė – psichologinė, ne scenos profesionalams psichologinis teatras sunkiai įveikiamas. Tačiau A. Pociūtė ir jos herojė – tarsi susietos viena kraujo sistema. (Liaupsių nepadauginus, reikėtų pamatyti, kaip charakterinės išvaizdos mergina vaidintų, tarkime, komedijoje, su kolegomis ar kitokios stilistikos spektaklyje.)...“
Ridas VISKAUSKAS „Atsisveikinimas su paauglyste. Patirties šešėliai“
http://www.culture.lt/lmenas/?leid_id=3277&kas=straipsnis&st_id=16266
 
...Laisvasis teatras tokių didelių užmojų neturėjo. Jam užteko Vilniaus menų spaustuvės Kišeninės ir ne ką didesnės Juodosios salikių. Pastarojoje kovo 7-ąją uostamiesčio Laisvasis teatras parodė Nikolajaus Gogolio „Pamišėlio užrašus“ – jauno režisieriaus Tomo Jašinsko spektaklyje vaidina jo mokytojas, Klaipėdos universiteto dėstytojas, taip pat režisierius Nerijus Gedminas. (...) Spalio 10-ąją Menų spaustuvėje šiuosyk N.Gedmino režisuotame monospektaklyje „Sudie, derintojau“ pagal Vadimo Levanovo pjesę šiuolaikinės Lolitos istoriją jaunimui pasakojo Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientė ir Laisvojo teatro aktorė Augustė Pociūtė."
Klaipėdos teatrai gastroliavo sostinėje“
http://www.durys.daily.lt/?lt=1270107169
 
 „...Laisvojo teatro" steigėjai: direktoriaus pareigas einantis Valdas Vyšniauskas, režisierius bei aktorius, teatro pedagogas, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros dėstytojas Nerijus Gedminas ir būsimoji režisierė Milginta Palubinskaitė - uostamiesčio teatrinį gyvenimą tikisi pagyvinti aktualios ir "nepatogios" tematikos spektakliais, teatro akcijomis bei edukaciniais projektais. Juose vaidins tiek profesionalai, tiek savęs vaidyboje ieškantys jaunuoliai...“
Valerija LEBEDEVA „Griuvėsiuose gimsta nauji Klaipėdos teatrai“
http://www.ve.lt/naujienos/kultura/kulturos-naujienos/griuvesiuose-gimsta-nauji-klaipedos-teatrai-65001/
 
„Spektaklis apie paauglių savižudybę "Viens, du, trys!", moksleivių suvaidintas scenoje, žadina publikos susidomėjimą ir pelno teatralų įvertinimus. Klaipėdiečiai tikisi, kad pristatant vaidinimą edukacinio projekto forma, pavyks ne tik akcentuoti aktualią problemą, bet ir drauge su žiūrovais ieškoti jos sprendimo būdų...“
 
Valerija LEBEDEVA „Kūrėjai tikisi užbėgti nelaimėms už akių“
http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/svietimas/kurejai-tikisi-uzbegti-nelaimems-uz-akiu-36100/